دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

پس انداز کردن، راه درستی برای ثروتمند شدن نیست!

این هم از مطلبی که در سایت قبلی ام در تاریخ مهر ماه 97 نوشته بودم

مدت ها اینطور فکر می کردم که پس انداز کردن راه مناسب برای ثروتمند شدن است. اما حدود یک سال قبل بود که با خواندن کتاب ثروتمندترین مرد بابل همه تفکرات من بهم ریخت. همیشه در بحث پس انداز کردن جای خالی تکه ای از پازل را حس می کردم. خوشبختانه با مطالعه ی این کتاب، تکه ی گمشده را یافتم.

روش ثروتمند شدن آموختنی است !

بسیاری از ما در مورد پول و پس انداز کردن آموزش ندیده ایم در واقع ما اصلا آموزش ندیده ایم! به همین دلیل است که بسیاری از ما به اشتباه تصور می کنیم پس انداز کردن راه و روش ثروت مند شدن است. اما به راستی چرا پس انداز کردن راه ثروت مند شدن نیست؟

داستان محسن و کیسه پول!

محسن هر کجا که می رفت، با این سوال مواجه بود که چطور ثروت مند شود؟ محسن تصور می کرد داشتن یک کیسه پر از پول فرد ثروتمندی از او خواهد ساخت و همیشه از خدا یک کیسه پر از پول می خواست. بالاخره روزی سقف خانه شکافته شد! و کیسه ای پر از پول دقیقا روبروی محسن فرود آمد! محسن سریع دست به کار شد و با خوشحالی تمام از ثروتمند شدن، شروع به خرج کردن پول ها کرد. ماشین مورد علاقه اش ( بنتلی ) را خرید و با آن به فروشگاه های مورد علاقه اش می رفت.

و هر زمان که آمپر بنزین بنتلی می خوابید! محسن دستی در کیسه کرده و باک را پر می کرد. باز شروع می کرد به راندن، رفتن به پاساژها و فروشگاه های مختلف تا اینکه در کمتر از نصف روز تمام پول های داخل کیسه را تمام کرد. در راه برگشت باز آمپر بنزین بنتلی خوابید 😂 محسن دست برد داخل کیسه تا باک بنتلی را پر کند، اما کیسه خالی بود! محسن نه پول داشت بنزین بزند و نه حتی پولی برای کرایه کردن تاکسی!

شباهت پس انداز ما با کیسه ی پول محسن

تصور بسیاری از ما در مورد پس انداز کردن مانند داستان محسن است، عمری پس انداز می کنیم و درست زمانی که تصور می کنیم ثروتمند شده ایم آمپر بنتلی خوشحالی را از ما می گیرد! داستان پس انداز کردن بسیاری از افراد شباهت بسیاری به داستان محسن دارد، با این تفاوت که پول از آسمان نمی افتد ولی با گذشت چند سال و پس انداز کردن می توان به همان کیسه پول رسید و اغلب کار مشابهی با کیسه ی پول خود ( پس انداز ) انجام میدهیم. آن را صرف خرید خانه، ماشین، گوشی جدید و … کرده و خیلی زود کیسه خود را خالی می کنیم.

پس باید با پس انداز خود چه کنیم؟

همیشه این تناقض در مورد خالی شدن کیسه ی پس انداز در ذهنم بود تا آنکه پندی بزرگ از کتاب ثروتمندترین مرد بابل گرفتم و آن هم به خدمت درآوردن پس اندازها بود. یعنی به جای آنکه کیسه ی مربوطه را خالی کنید، طوری از آن استفاده کنید که خودش منبع درآمدی برای شما باشد. بهترین راه به خدمت در آوردن پس انداز ها، سرمایه گذاری است. اگر محسن داستان ما صبر می کرد و با مشورت چند فرد خبره، پول درون کیسه را سرمایه گذاری می کرد، در عرض یک یا دو سال، بدون آنکه اصل پول را از دست دهد، بنتلی مورد علاقه اش را می خرید و علاوه بر آن درآمدی مادام العمر می داشت!

راه ثروتمند شدن اینست که ..

با توجه به آنچه گفته شد،‌ راه ثروت مند شدن افزایش درآمد است و یکی بهترین راه افزایش درآمد سرمایه گذاری است از طرفی پیش نیاز سرمایه گذاری داشتن پول است! پس اگر از این به بعد پس انداز می کنید، حتما برنامه ای برای سرمایه گذاری کردن با آن پول داشته باشید و مطمئن باشید با این روش زودتر از آنچه که تصور می کنید به ثروت و درآمد پایدار خواهید رسید. زمانی که به این نقطه برسید، هیچگاه نگران خالی شدن کیسه ی پول نخواهید شد، چرا که می دانید این کیسه به کیسه ای جادویی تبدیل شده است که مدام در حال پر شدن است.

Loading

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *